Přejít k hlavnímu obsahu

SpokojenyPes.cz s.r.o.

Soňa Fialková – mladá dáma z marketingu, která se rozhodla, že se vrátí zpátky domů a bude dělat to, co ji opravdu baví a naplňuje. Podívejte se, jak vedla její cesta k úspěchu.

Přehrát video
  • Soňa Fialková

Co v pořadu nezaznělo

Jaké byly začátky vašeho podnikání?
Náhodné :) Neměla jsem žádná velká očekávání ani cíle. Byl to spíše nápad, v našem oboru byl velký prostor a tak jsem se rozhodla to "zkusit". Nečekala jsem, že se to povede.
Kdy se vám začalo dařit? Kdy nastal ten „zásadní zlom“?
Asi s prvním zaměstnancem, toho jsem nabírala velmi záhy, možná do půl roku od začátku a pak už jen přibývali další a další spolupracovníci.
Dostavila se nějaká krize? Pocit neúspěchu? Pokud ano, jak jste ji překonala a co vám toto období přineslo?
Asi každý, kdo vede firmu, Vám potvrdí, že jsou menší i velké krize. Ty menší u mne většinou způsobí menší nasazení kolegů, než to jaké bych si představovala ve chvílích, kdy si myslím, že je potřeba zabrat více. Opravdu velkou krizi jsme ale zažili při stěhování firmy z Vysočiny do středních Čech, kdy se nedařilo nastartovat nový sklad a jeho zaměstnance tak rychle jako jsme potřebovali. Takže opět "lidský faktor" a málem nás to opravdu položilo. V tu chvíli jsme zrevidovali veškeré činnosti, náklady a procesy firmy. Když se na to dnes dívám zpětně, bylo to jen dobře, posunulo nás to dál.
Máte pocit, že má to, co děláte, potenciál? Co vás nutí jít dál?
Určitě máme obrovské možnosti, kam se můžeme posunout dál. Vidím obrovský posun v technologiích, marketingu, který nám eshopům pomáhá dělat náš business na úplně jiné úrovni než před 10 lety. Tohle mě obrovsky baví a přitahuje. Pořád se učím a poznávám něco nového.
Co považujete za váš největší dosavadní úspěch?
Myslím, že nic z toho co jsme s celou firmou dokázali, nejde úplně vypíchnout nad vše ostatní jako největší úspěch. Jsem například velmi hrdá na moderní sklad, který máme či perfektní výživové poradenství. Za obojím stojí spousta práce. Abychom věděly o krmivech a výživě psů tolik co dnes víme, musely jsme s kolegyní věnovat spoustu času studiu skript, odborných článků, konzultacím s odborníky. Nakonec se to ale ukázalo jako dobře investovaný čas.
Díky jaké vaší vlastnosti jste to dotáhla tak daleko?
Beru svoji práci vážně. Vymýšlím, jak věci udělat lépe, nehledám výmluvy proč něco nejde. Nebojím se radikálních rozhodnutí. Je toho spousta. Ostatní to mají se mnou prostě někdy těžké :)
Co vás na tom všem baví nejvíc?
To, že se pořád posouváme dál.
Musela jste podnikání něco obětovat?
Hodně času. Hlavně v počátcích to není o práci osm hodin denně.
A kam dál? Jak vidíte svoji budoucnost? Přemýšlíte o tom, co bude za pár let? Co bude s firmou?
Byla bych moc ráda, kdybychom i za pár let platili za eshop na který se zákazníci mohou spolehnout a který udává tempo a trend v našem oboru.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dala člověku, který hodlá podnikat? (buďte prosím konkrétní)
Ať se naučí co nejvíce. Musíte být trochu "účetní", "ajťák" i "markeťák". Pak budete mít výhodu při jednání s dodavateli služeb. K tomu se musíte velmi dobře orientovat v oboru, který děláte. Pokud chcete prodávat sedla pro koně, měli byste umět jezdit.
Další věc je – buďte poctiví a slušní, dodržujte pravidla slušného chování, i když jde o business. Jednou se vám to vrátí. Když budete mít s obchodními partnery dobré vztahy, dokážete více než hrubým vyjednáváním.