Přejít k hlavnímu obsahu

Wimb agency s.r.o.

Zaujetí pro marketing a díra na trhu přivedla pana Michala Václavoviče k podnikání. Na trhu je jeho produkt pouhý rok, ale již slaví úspěch. GPS na kola, motorky aj. je velmi populární. Podívejte se na jeho cestu k úspěchu.

Přehrát video
  • Michal Václavovič

Co v pořadu nezaznělo

Co Vás vedlo k rozhodnutí začít podnikat?
Hledal jsem novou výzvu a způsob, jak využít své zkušenosti. Když se mi podařilo najít produkt, který byl unikátní na trhu, byl to nový neskutečný zdroj energie a pustil jsem se do toho naplno. Vždycky jsem chtěl dosahovat výjimečných výsledků.
Jak jste začal/a podnikat?
Na začátku byl jednoduchý nápad. Pustil jsem se do průzkumu trhu a zjistil, že podobná věc v současné době na trhu opravdu není. Začal jsem s tvorbou obchodního plánu, objížděl veletrhy, začal hledat investora. To se povedlo asi za 50 dní a pak následovaly klasické procedury - založení firmy, spuštění vývoje, testování atd.
Jaká je historie vaší firmy? Jaké byly nejdůležitější okamžiky v historii Vaší firmy?
Firma je velmi mladá, byť jsme toho stihli víc než dost. Loni firma vznikla, letos jsme dokončili vývoj, začali s prodejem, spustili první program s pojišťovnou. Máme obchodní partnery po EU, poptávek přibývá a neustále produkt vylepšujeme.
Jaká jsou specifika podnikání ve Vašem oboru?
Je to klasická výroba elektrotechniky a následně obchod. Není to nic speciálního. Problém je spíše vyškolit techniky, kteří ne vždy používají při práci hlavu. Což je dost mravenčí práce.
Co je na Vašem podnikání nejtěžší?
Jsme na začátku a i když máme unikátní produkt, kteří zákazníci chtějí, tak ještě nevědí o tom, že existuje. Nejtěžší je k nim tuto informaci dostat a mít dostatečně sofistikované techniky, kteří následně provedou instalaci.
Jak nyní vidíte budoucnost své firmy?
Cílím na světový trh, možností je tedy opravdu mnoho. Rád bych ze značky Wimb vytvořil něco výjimečného v oblasti zabezpečovacích systémů malých i drahých věcí.
Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch a z čeho jste se naopak ponaučil/a?
Nic není tak rychle, jak bychom si přáli... Ale je třeba vytrvat a neustále bojovat. Pokud ve svou myšlenku věřím a mé okolí taky, musím vydržet. A největší úspěch? Zatím těžko říci, ten mě teprve doufám čeká.
Musel/a jste podnikání něco obětovat?
Obětoval jsem mu mnoho ze svého volného času. Pracuju 12 hodin denně, 7 dní v týdnu a začíná mě to zmáhat. Těším se na pořádnou dovolenou.
Čím se při své práci řídíte?
Naslouchat potřebám zákazníka a nabídnout mu produkt tak, aby odpovídal přesně tomu, co potřebuje. Spokojený zákazník je základ jakéhokoli podnikání.
Co z aktivit spjatých s Vaším podnikáním Vás baví nejvíce?
Cestování. A potkávání zajímavých lidí. To je pro mě vždycky odměna za dobře odvedenou práci. Když vyjedu někam daleko, kde mám jednání se zajímavým zákazníkem, uzavřu zajímavý obchod a ještě k tomu vidím zase kousek světa.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dal/a člověku, který se chystá začít podnikat? (buďte prosím konkrétní)
Vytvořit si dobrý obchodní plán. Nikdy nepřestat přemýšlet nad konkurencí, trhem, zákazníkem. Snažit se předcházet problémům a být na ně připraven. A nevzdávat se při prvním náznaku potíží.