Přejít k hlavnímu obsahu

Lena Chemical s.r.o.

Začátky podnikání byly úsměvné – výzkum nátěrových hmot byl založen na systému pokus–omyl. Firma Lena Chemical působí na trhu již 21 let, podívejte se na cestu pana Vyhnánka k úspěchu.

Přehrát video
  • Miroslav Vyhnánek

Co v pořadu nezaznělo

Co je u vás nového? Co se vám od minulého setkání povedlo? Čím se můžete pochlubit?
Asi největší novinkou je narození prvního vnuka Viktora, které mělo za následek povolání starého vysloužilce zpět do zbraně, tedy můj návrat do čela Leny Chemical . Za uplynulé dva roky se nám mimo jiné podařilo dobudovat velmi kvalitně vybavené vývojové pracoviště, uvést na trh několik unikátních inovací a zbrusu nových výrobků, významným způsobem se podařilo zkvalitnit kolektiv pracovníků společnosti, především vývoje a obchodního úseku, a věřím, že se Lena Chemical stala společností, pro kterou stojí za to pracovat.
Za zmínku asi stojí také příprava na výstavbu nového moderního sídla Leny Chemical s trojnásobnou výrobní kapacitou a moderním technicko-výrobně-administrativním zázemím.
Máte pocit, že to, co děláte, má budoucnost/smysl? Co vás nutí jít dál?
Jsem hluboce přesvědčen o perspektivnosti a úspěchu naší práce a snad mi uplynulých 21 roků dává statisticky za pravdu. Neřekl bych, že mě něco nutí jít dál, spíše to cítím jako naplňování vášně tvořit, být nejen své rodině, ale i ostatním prospěšný a možná také zanechat zde svou stopu.
Dostavila se nějaká krize? Pocit neúspěchu? Pokud ano, jak jste ji překonal?
Únava, vyčerpání zcela jistě ano, ale krize v pravém slova smyslu nebo pocit neúspěchu určitě ne.
Co považujete za váš největší dosavadní úspěch?
Projít s Lenou Chemical uplynulou krizí s každoročním růstem objemu výroby, zvyšujícím se podílem na trhu za neustálé inovace a vývoje nových výrobků a zkvalitňování pracovního týmu a tvůrčí atmosféry.
Co vás na tom všem nejvíc baví?
Vyvíjet a vyrábět dokonalé hmoty a technologie, jež ostatním lidem usnadní a zpříjemní život.
Díky které vaší vlastnosti jste to dotáhl tak daleko?
Není to jedna vlastnost, ale jejich mix, řekl bych pevná víra v to, co dělám, vášeň a zapálení pro detail a jednoduchou dokonalost.
Musel jste podnikání něco obětovat?
Jistě, mimo běžné věci jako je volný čas, koníčky apod. jsem musel částečně obětovat kromě zdraví to nejcennější, prožití dětství mé dcery a syna společně s mou paní.
A kam dál? Jak vidíte svoji budoucnost? Přemýšlíte o tom, co bude za pár let? Co bude s firmou?
Jistě, doufám, že povedu Lenu Chemical až k okamžiku, kdy mi má dcera řekne: „Táto, jsem zde a jsem připravená." To bude bod výměny a já se samozřejmě budu nějakým smysluplným způsobem podílet na životě Leny Chemical a budu dceři oporou, pokud to bude zapotřebí. Ale především, jak jsem říkal v prvním díle, musím své paní alespoň z malé části nadále vynahrazovat, co do mě po celou tu dobu investovala.
Lena Chemical bude zcela jistě nadále vzkvétat.