Přejít k hlavnímu obsahu

Trappola Group

Společnost Trappola Group z Mladé Boleslavi začínala podnikat v gastronomii v roce 2001. Dnes už do této sítě patří několik italských restaurací, kaváren a také penzion Solid Spa. Ředitelka penzionu Kateřina Krouská představí v dalším díle specifika podnikání v tomto oboru.

Přehrát video
  • Kateřina Krouská

Co v pořadu nezaznělo

Co Vás vedlo k rozhodnutí začít podnikat?
Byla to změna politické situace, kdy se po pádu komunismu otevřela spousta nových příležitostí.
Jak jste začala podnikat?
V roce 1991 jsem koupil restauraci Rozvoj v Mladé Boleslavi, která funguje dodnes. Ve stejném roce se otevřela v Mladé Boleslavi cestovní kancelář Solid line, která byla významným prodejcem ve Škoda Auto a v celém regionu a provozovala i hotely. Tato kancelář byla na trhu 25 let a nyní se zaměřuje pouze již na ubytování v penzionu Solid Spa u Mladé Boleslavi, kde natáčíme tento pořad.
V roce 2001 se otevřela síť Trappol, což je síť Italských restauracích, které sídlí v Mladé Boleslavi, Teplicích a Ústí nad Labem a dále kavárna Don Cafe , která je také v Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem.
Jaká je historie vaší firmy?
Zodpovězeno výše, a nezapomenutelná byla krize v roce 2008. I přes tuto velmi těžkou zkoušku se podařilo vše zvládnout. Další velkou ránou byl Covid v letošním roce, který jsme i díky spolupráci s Komerční bankou úspěšně překonali.
Jaká jsou specifika podnikání ve Vašem oboru?
Pro nás je na 1. místě spokojený zákazník, což je v tomto podnikání to nejdůležitější. Toto by nebylo ovšem možné bez kvalitního týmu pracovníků se zkušenostmi v oboru, kterého si vážíme a jsme velmi pyšní na malou fluktuaci zaměstnanců.
Co je na Vašem podnikání nejtěžší?
Zodpovězeno v otázce 4. Nejtěžší je udržet si kvalitní tým odborníků. Vzhledem ke konkurenci a zaměstnanosti v našem regionu, se snažíme vytvářet pro své zaměstnance nadstandardní podmínky.
Jak nyní vidíte budoucnost své firmy?
Po loňských nákladných rekonstrukcích Trappol a Don Café máme nyní prodlouženy smlouvy na dalších 10 let. Dále rekonstruujeme celý penzion Solid Spa. Zde chceme vytvořit prostředí, kde se zákazník ubytuje a už nikdy nebude chtít jinam.:)
Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch a z čeho jste se naopak ponaučila?
Největší úspěch vidíme v tom, že naše podniky jsou dlouhodobě úspěšné na místním trhu a podařilo se je takové udržet i přes již zmiňované krize, které postihly nás všechny až dodnes
Musela jste podnikání něco obětovat?
Toto je velmi zajímavá otázka. Kdo podniká, ví, že pokud chcete být úspěšný, je především třeba obětovat veškerý svůj volný čas. Je to ztráta soukromí a vlastně už nikdy nemáte volno.
Čím se při své práci řídíte?
Obklopujeme se kvalitním týmem lidí s dlouholetými zkušenostmi a zásadní rozhodnutí se vždy uskutečňují po poradě s ním.
Co z aktivit spjatých s Vaším podnikáním Vás baví nejvíce?
Nabíjí nás styk se zákazníky, klienty a celým týmem.
Obor, ve kterém podnikáte, vyžaduje jistě nemalé finanční zdroje. Stejně tak Vaše investice do nových projektů stojí nemalé prostředky. Jak to máte finančně zajištěno?"
Toto je řešeno částečně z vydělaných peněz a ve spolupráci s bankovními ústavy. Tato dlouhodobá spolupráce vedla vždy k oboustranné spokojenosti.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dala člověku, který se chystá začít podnikat?
Nebát se nových výzev, nebát se uchopit příležitost a uvědomit si, že podnikání není práce, ale životní styl.