Přejít k hlavnímu obsahu

Suspro

„Jsme řešitelé námětů – nenabízíme pouze komponenty, ale vytváříme komplexní návrhy řešení.“ To je motto firmy Suspro, která ve světě čerpací techniky zaujímá přední pozici na trhu.  Stále ale přichází s novými řešeními v rámci všech odvětví průmyslu. O tom, co vše tato firma dokáže se můžete přesvědčit v dalším díle Cest k úspěchu.

Přehrát video
  • Vladimír Sůsa

Co v pořadu nezaznělo

Co Vás vedlo k rozhodnutí začít podnikat?
K rozhodnutí začít podnikat mě přivedly okolnosti práce v zahraniční obchodní firmě. Ta nechtěla po několika letech rozvoje inženýrských a technologických zakázek v tomto pokračovat, a tak se naše cesty rozdělily. Pro mne to byla výzva.
Jak jste začal podnikat?
Od původní firmy jsem po vzájemné dohodě převzal jednoho klíčového zákazníka, kterému jsme podle mého know-how začali dodávat servisní a technlologické služby a některé komponenty pro dopravu tekutin. Důležitý mylník byl také, že mne po nějakém čase následoval kolega, s kterým jsem pracoval a následně se stal se společníkem firmy.
Jaká je historie vaší firmy? Jaké byly nejdůležitější okamžiky v historii Vaší firmy?
Historie firmy sahá 16 let nazpátek. Klíčový okamžik byla dohoda o distribuci 2 zahraničních značek průmyslových čerpadel a servisní aktivity po převzetí zákazníka z automotive, které nám otevřely dveře dále. Během 3 let spolupráce jsme se ještě před finanční krizí 2009 etablovali v servisu průmyslových čerpadel, jejich prodeji a dodávek technologických řešení na klíč.
Jaká jsou specifika podnikání ve Vašem oboru?
Specifikum našeho podnikání je technická a odborná znalost multioborových řešení a diverzifikace aktivit sestávajících ze servisu a prodeje čerpadel a stavba technolologií.
Co je na Vašem podnikání nejtěžší?
Nejtěžší na podnikání, a to asi kdekoli, je práce s lidmi. Ti Vás vždy dovedou překvapit.
Jak nyní vidíte budoucnost své firmy?
Budoucnost firmy vidíme hlavně v řešení technologických celků a větším prohloubení spolupráce s některými zákazníky.
Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch a z čeho jste se naopak ponaučil?
Největší úspěch byl vývoj vlastní míchací technologie pro přípravu tavidla k sériovému pájení automobilových výměníků. Tato technologie byla zákazníkem převzata jako globální světový standard a instalovali jsme ji v závodech v ČR, Polsku, Mexiku.
Musel jste podnikání něco obětovat?
Hlavně čas, který byl i na úkor rodiny.
Čím se při své práci řídíte?
Při své práci se řídím hlavně zkušeností, pocitem, intuicí a hlavně slušností.
Co z aktivit spjatých s Vaším podnikáním Vás baví nejvíce?
Nejvíce mě baví různorodost zakázek a neustálé učení se novým věcem.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dal člověku, který se chystá začít podnikat?
Začínajícímu podnikateli bych dal jednu radu, a to dopředu si stanovit, jak skloubit osobní čas s prací.