Přejít k hlavnímu obsahu

VR Education

VR Education je mladá firma, kterou založili 3 nadšení kamarádi – Petr, Pavel a Pavel, ti převedli vzdělávací procesy do virtuální reality. A i když tento obor teprve vzniká, Dostat se ke klientům a provést edukační ukázku. Jakmile se nám tohle podaří, většinou firmy pochopí obrovský potenciál této technologie a řešíme zadání zakázky. Lidé vůbec netuší, jaké možnosti skýtá virtuální realita. Kromě her totiž nabízí obrovský potenciál. Například školení ve virtuální realitě je mnohonásobně ekonomicky výhodnější než klasické metody školení. Pohodlně se proto usaďte a sledujte další díl Cest k úspěchu.

Přehrát video
  • Pavel Pavlas

Co v pořadu nezaznělo

Co Vás vedlo k rozhodnutí začít podnikat?
Svoboda – představa toho, že si budu svým vlastním pánem
Jak jste začal podnikat?
Už během vysoké školy (rok 1996-2002) jsem si přivydělával jako obchodní zástupce jedné společnosti a jelikož se mi docela dařilo, tak jsem byl požádaný, abych zde začal školit ostatní a z toho se vyvinula příležitost začít školit a vzdělávat i jinde a takhle jsem se z OSVČ stal firmou.
No a takhle mě vzdělávání po letech přivedlo až k setkání s Petrem Sanetrníkem, kdy já hledal někoho, kdo by mi pomohl převést vzdělávací procesy do VR a on se svým kamarádem Pavlem Přecechtělem někoho, kdo by ve Vr vytvořil ten vzdělávací obsah.
Jaká je historie vaší firmy? Jaké byly nejdůležitější okamžiky v historii Vaší firmy?
Společnosti Virtual Reality Education je mladá firma – má jeden rok a za tu dobu jsme si užili asi jako každý svoje pády, velké investice i úspěchy – v podobě výher v rámci soutěží, kde nás odborná porota posuzovala na základě naší myšlenky, produktů, výsledků.
Jaká jsou specifika podnikání ve Vašem oboru?
Tento obor teprve vzniká – není to ještě dostatečně rozšířené v povědomí lidí. Často se setkáváme s tím, že lidé vůbec netuší jaké možnosti, kromě her, virtuální realita nabízí.
Co je na Vašem podnikání nejtěžší?
Dostat se ke klientům a provést edukační ukázku. Jakmile se nám tohle podaří, většinou firmy pochopí obrovský potenciál této technologie a řešíme zadání zakázky.
Jak nyní vidíte budoucnost své firmy?
Jsme na začátku něčeho velkého, máme náskok oproti konkurenci a těšíme se jak si to společně užijeme. Jsme tři jednatelé a sedli jsme si i lidsky a to je základ.
Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch a z čeho jste se naopak ponaučil?
Obecně asi to, že v jiném projektu jsem už 20 let v jedné firmě s kamarádem a naše přátelství neutrpělo žádné šrámy a toho si moc vážím. Ve firmě Vr Education jsme na začátku a jako velké úspěchy vnímám ceny Microsoft awards, cenu v startupové soutěži Kooperativy i druhé místo projektu Nastartujme se od KB.
Musel jste podnikání něco obětovat?
Jako vždy ze začátku peníze a hlavně čas.
Čím se při své práci řídíte?
Spokojený zákazník znamená vytvoření vztahu a důvěry a z toho se vytváří pouto k další zakázce. Uvnitř firmy máme rozdělené kompetence a každý se prezentuje se svými výsledky, takže otevřenost.
Co z aktivit spjatých s Vaším podnikáním Vás baví nejvíce?
Právě ta práce s klienty a jejich závěrečné poděkování, někdy i úžas a radost nad dílem, který jim odevzdáme.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dal člověku, který se chystá začít podnikat? (buďte prosím konkrétní).
V okamžiku kdy má tu svoji nosnou myšlenku, tak začít hledat a obklopovat se lidmi, kteří mu s tou realizací pomůžou. Lidi jsou nositelé emoce, elánu, nadšení a když tím budou hořet – tak přijdou i peníze, kapitál, investor. Nejdůležitější je to počáteční rozhodnutí. Poslouchat i ty negativní názory, a těch přijde.