Přejít k hlavnímu obsahu

Lunchbox

Samoobslužná lednice, kde najdete jídlo v krabičkách z poctivých čerstvých surovin odpovídající požadavkům na fine dining. To je unikátní technologie, kterou na český trh uvedla firma Lunchbox. V dalším díle Cest k úspěchu se podíváme, jak firma propojila svoji technologii s kvalitou jídel, které nesou rukopis Zdeňka Pohlreicha a představuje tak nový koncept stravování.

Přehrát video
  • Jan Stejskal

Co v pořadu nezaznělo

Co Vás vedlo k rozhodnutí začít podnikat?
Pracoval jsem ve velké společností a tradiční zaměstnanecký model fungování mě nedával dostatek svobody.
Jak jste začal podnikat?
Provozování filmového baru v Malostranské besedě – Trick bar.
Jaká je historie vaší firmy? Jaké byly nejdůležitější okamžiky v historii Vaší firmy?
Naše firma je start-up, který vznikla na základě zkušeností z vedlejších aktivit, které realizujeme. Spatřovali jsme velký potenciál ve spolupráci dvou generací – moje maličkost, která má v gastronomii praxi cca 10 let a mentor, odborník na kvalitní gastronomii Zdeněk Pohlreich. Tato spolupráce vyeskalovala ke vzniku Lunchbox s.r.o., jako výrobce a poskytovatel chytrého distribučního řešení.
Jaká jsou specifika podnikání ve Vašem oboru?
Doba si žádala změny v gastronomii. Uvědomili jsme si velký potenciál v bezpečném doručování balených pokrmů, kdy i v krabičce lze nabídnout pokrm prémiové kvality.
Co je na Vašem podnikání nejtěžší?
Předsudek zákazníků k baleným jídlům. Doposud tento distribuční směr nemá úplně dobré jméno a je považován pouze za znouzecnost ze supermarketu. Toto byla největší výzva – zbořit tento mýtus.
Jak nyní vidíte budoucnost své firmy?
V růžových barvách – jsme v procesu ranného růstu a každý den se učíme a optimalizujeme. Je startupový poklus, který má ale potenciál.
Co považujete za svůj největší podnikatelský úspěch a z čeho jste se naopak ponaučil?
Každý spokojený zákazník je náš střípek do mozaiky komplexního úspěchu.
Musel jste podnikání něco obětovat?
Poslední měsíce jsou velice časově náročné a stále se učím pracovat, tak aby oběti byli minimální.
Čím se při své práci řídíte?
Převážně srdcem a velkým mentorem, je můj skvělý společník Zdeněk.
Co z aktivit spjatých s Vaším podnikáním Vás baví nejvíce?
Tvorba nových produktů a hledání kombinací produktových řad tak, abychom bez snižování kvality rozšiřovali cíle společnosti.
Váš příběh bude možná pro někoho natolik inspirativní, že se sám pustí do podnikání. Jaké rady byste dal člověku, který se chystá začít podnikat?
Pokora, pracovitost a respekt.
Naši firmu charakterizuje skvělá chemie týmu a firma může růst pouze, pokud jednotlivé články týmu táhnou za jeden provaz.
V dnešní době jsou všechny atributy snadno dostupné - technologie, kvalitní suroviny a pouze mix se super lidmi dává tu přidanou hodnotu, která musí být logicky vidět na výsledku.