Přejít k hlavnímu obsahu

JABLOTRON ALARMS a.s.

Jak se stát jedním z nejbohatších a nejúspěšnějších Čechů a přitom myslet na blahobyt ostatních? Podívejte se na inspirativní příběh pana Dědka, majitele společnosti Jablotron.

Přehrát video
  • Ing. Dalibor Dědek

Co v pořadu nezaznělo

Co je u vás nového? Co se vám od minulého setkání povedlo? Čím se můžete pochlubit?
Firmu se podařilo změnit na holding, ve kterém se jednotlivé dílčí firmy specializují na vybraný sortiment nebo činnost. Tím se podařilo udržet pružnost, jsou jasně vidět výsledky jednotlivých částí firmy. Pochlubit se můžeme neustálým růstem, který je založen na trvalém investování do výzkumu a vývoje nových produktů.
Máte pocit, že to, co děláte, má budoucnost/smysl? Co vás nutí jít dál?
Osobně mám v sobě nepokoj, podobně jako hodinový strojek. Ten mě nenechá stát na místě. To, že má naše činnost potenciál, není otázka pocitu. To je fakt doložený našimi hospodářskými výsledky.
Dostavila se nějaká krize? Pocit neúspěchu? Pokud ano, jak jste ji překonal?
Problémy se objevují každý den a považuji to za normální. Na jejich překonávání je potřeba se obklopit šikovnými lidmi, kteří se nebojí a mají elán posouvat věci kupředu.
Co považujete za váš největší dosavadní úspěch?
Jsem hrdý na to, že je naše firma velmi dobře vnímána veřejností nejen v České republice. To je povzbudivé a zároveň zavazující.
Co vás na tom všem nejvíc baví?
To, že člověk stále hledá cestu vpřed.
Díky které vaší vlastnosti jste to dotáhl tak daleko?
Možná díky tomu, že si do paměti ukládám pouze hezké okamžiky a ty nepovedené mažu.
Musel jste podnikání něco obětovat?
Svou práci považuji za radost a tak může být těžko řeč o obětování. Já vlastně vůbec nerozlišuji svůj život na práci a volný čas. Prostě žiju tak, aby mě to bavilo...
A kam dál? Jak vidíte svoji budoucnost? Přemýšlíte o tom, co bude za pár let? Co bude s firmou?
Moje role ve firmě je už zcela minimální. Podařilo se mi do řízení firem holdingu najít schopné a motivované lidi, kteří to, co naše generace založila, budou rozvíjet dál a až přijde správný čas, tak předají štafetu dál. Já osobně se už spíše věnuji obecně prospěšným činnostem. Letos dokončíme stavbu pensionu pro seniory, pomáháme zdravotnictví, školství, vědě, ochraně přírody a památek... Pokud totiž chceme žít v lepším světě, musíme se o to zasloužit my sami. Nadávat na poměry a čekat na spasitele je naivní hloupost...